čakra oranžová

  

SWISS TESLA HARMONIZER PLATNIČKY

ORANŽOVÁ

 

 

 

"2. sexuálna čakra sídli v podbrušku a pulzuje medzi bedrovými jamkami. Hlavná funkcia svádhištány je spojená s vylučovaním, preto ju nazývajú aj čakrou vylučovacou. Prislúcha jej farba oranžová.

Pri nedostatočnej funkcii, ale i nadmernej, sa prejavujú nesprávnym vylučovacím procesom, čo spôsobuje otravu organizmu hromadiacimi sa toxickými látkami, ktoré môžu spôsobiť problémy v ktorejkoľvek oblasti ľudského života.

Vďaka druhej čakre sa učíme zaujať v živote stanovisko a zvládnuť vlastnú minulosť správnym rozlišovaním, štedrosťou, zhovievavosťou. Vyvíjame si cit pre rozoznanie dobra a zla, čistoty a skazenosti, učíme sa odpúšťať.

Na telesnej úrovni riadi druhá čakra hospodárenie s kyselinami a zásadami v našom tele, všetky chemické reakcie, detoxikácie, rozklad a rozpúšťanie a riadi všetky vylučovacie procesy - vylučovanie prostredníctvom črevného a močového ústrojenstva, prostredníctvom vylučovacej funkcie pokožky, vylučovanie hormónov a v neposlednom rade je ňou riadený pôrod aj orgazmus.

Ak je čakra harmonická a vyvážená, náš život prirodzene splýva s prúdom života, prejavujeme otvorené a čisté city k ľudom, k opačnému pohlaviu, ktorá nás privádza k láske a ktorú dávame i prijímame.

Ak je čakra v disharmónii a prejaví sa nekľudom, popudlivosťou, uštvanosťou, strachom, fóbiou, nedostatkom síl a stresom, jej pôvod môže byť v našom detstve, keď sa prebúdzala a formovala naša sexualita, keď bola potláčaná naša zmyselnosť. Nedostatok nežnosti a telesnej blízkosti u našich vzorov - rodičov, prílišné ochranárstvo, žiarlivosť, hnev a neschopnosť prijímať lásku zablokuje v puberte vzbĺknutú sexuálnu energiu a vyvolá emocionálny a sexuálny chlad.

Vo fyzickom tele potom nastávajú problémy v bedrových kĺboch, krížovej kosti, v bedrových a hrudných stavcoch, pokožke, sliznici, obličkách a močovodoch, hrubom čreve, vaječníkoch a maternici u žien a prostate u mužov."

 

Oranžová je zmiešaná farba, ktorá v sebe ukrýva energiu červenej ako aj žltej. Týmto obsahuje vyrovnávajúci prvok, ktorý pôsobí súčasne na fyzický stav (červená) a inteligenciu (žltá), pričom nemá ani silný sexuálny podtón červenej, ani číru intelektualitu žltej. Ako pri každej miešanej farbe, ani tu nie je ľahké sa zharmonizovať s jej vlnovou dĺžkou, čo si všimnú najmä priveľmi nervózne a nepokojné osoby.

Oranžová vyjadruje vitalitu a silu ducha. Ako červená, aj oranžová má ohrievajúce a oživujúce účinky a dodáva energiu predovšetkým nervovému systému, čo sa prejavuje vyššou zaťažiteľnosťou a väčšou radosťou zo života. Oranžový lúč sa spája s takými formami energie, ktoré sa telu dostávajú od slnka. Farba teda pôsobí ako “energizujúce tonikum” a zúčastňuje sa priamo na zvyšovaní telesnej energie. Svojim duchovným aspektom (žltá) zároveň aj podporuje hlbšie chápanie pre spôsob využívania tejto energie, než by to mohlo byť v prípade červenej. Ako prejav takejto duchovne nasmerovanej energie má oranžová svoje zastúpenie na astrálnej úrovni. Ako spojnica medzi fyzickým a duchovným princípom je veľmi dôležitá pri snímaní a vizualizácii myšlienok a má psychicko-mentálne účinky - posilňuje optimizmus, odvahu a silu vôle. Pod vplyvom oranžovej je aj cit k vzťahom a záväzkom silnejší.

Ako teplá, veselá a jasná farba môže oranžová pomôcť potlačiť životné obavy a blokády. Je vynikajúcim liekom pri pocitoch obmedzenia a ohraničovania a dodáva, ako “zápalná iskra”, pocit slobody. Pri stave nedostatku energie a všeobecnom nezáujme, duševnej letargie a neschopnosti obstáť vo výzvach života, sa oranžová platnička osvedčila ako vynikajúci katalyzátor. Odhliadnuc od jej osviežujúceho účinku na ľudský organizmus podporuje rozvoj vedomia a rozhľad, umožňuje ľahšie prijímanie a spracovávanie myšlienok a predstáv. Posilňuje pozitívne zmýšľanie a sebadôveru a je ako “farba nebojácnosti” účinným prostriedkom proti depresii. Vizualizácie a meditácie s oranžovou, ako aj použitie oranžovej platničky, je vhodné aj pri precitlivelosti človeka na okolie, ktoré sa môže prejaviť formou alergií, stavmi telesného a emočného napätia a potláčajúcimi mechanizmami.

Nakoľko má oranžová vyložene pozitívne vyžarovanie, treba dbať na to, aby jej nadmerné použitie neviedlo k nervovému vypätiu. Ak sa jej žiarenie javí príliš intenzívnym, odporúča sa prikloniť sa v prípade oblečenia a bytových dekorácií k jemnejšej broskyňovej. K vyrovnaniu účinkov sa odporúča spojiť oranžovú so slabšou farbou, ktorá harmonizuje s oranžovou, napríklad so zelenou alebo s modrou.