čakra oranžová

  

 

učinky oranžovej

SWISS TESLA HARMONIZER PLATNIČKY

 

Oranžová je zmiešaná farba, ktorá v sebe ukrýva energiu červenej ako aj žltej. Týmto obsahuje vyrovnávajúci prvok, ktorý pôsobí súčasne na fyzický stav (červená) a inteligenciu (žltá), pričom nemá ani silný sexuálny podtón červenej, ani číru intelektualitu žltej. Ako pri každej miešanej farbe, ani tu nie je ľahké sa zharmonizovať s jej vlnovou dĺžkou, čo si všimnú najmä priveľmi nervózne a nepokojné osoby.

Oranžová vyjadruje vitalitu a silu ducha. Podľa Riedela sa v prípade oranžovej jedná o farbu, pri ktorej telesná a emocionálna stránka už získali svoj cielene nasmerovaný pohyb a formu prejavu. Ako červená, aj oranžová má ohrievajúce a oživujúce účinky a dodáva energiu predovšetkým nervovému systému, čo sa prejavuje vyššou zaťažiteľnosťou a väčšou radosťou zo života. Oranžový lúč sa spája s takými formami energie, ktoré sa telu dostávajú od slnka. Farba teda pôsobí ako “energizujúce tonikum” a zúčastňuje sa priamo na zvyšovaní telesnej energie. Svojim duchovným aspektom (žltá) zároveň aj podporuje hlbšie chápanie pre spôsob využívania tejto energie, než by to mohlo byť v prípade červenej. Ako prejav takejto duchovne nasmerovanej energie má oranžová svoje zastúpenie na astrálnej úrovni. Ako spojnica medzi fyzickým a duchovným princípom je veľmi dôležitá pri snímaní a vizualizácii myšlienok a má psychicko-mentálne účinky - posilňuje optimizmus, odvahu a silu vôle. Pod vplyvom oranžovej je aj cit k vzťahom a záväzkom. Zmes vitálnej a duševnej sily môže pozitívne prispievať k spolupôsobeniu celkom rôznorodých elementov.

Ako teplá, veselá a jasná farba môže oranžová pomôcť potlačiť životné obavy a blokády. Je vynikajúcim liekom pri pocitoch obmedzenia a ohraničovania a dodáva, ako “zápalná iskra”, pocit slobody. Pri stave nedostatku energie a všeobecnom nezáujme, duševnej letargie a neschopnosti obstáť vo výzvach života, sa oranžová platnička osvedčila ako vynikajúci katalyzátor. Odhliadnuc od jej osviežujúceho účinku na ľudský organizmus podporuje rozvoj vedomia a rozhľad, umožňuje ľahšie prijímanie a spracovávanie myšlienok a predstáv. Posilňuje pozitívne zmýšľanie a sebadôveru a je ako “farba nebojácnosti” účinným prostriedkom proti depresii. Vizualizácie a meditácie s oranžovou, ako aj použitie oranžovej platničky, je vhodné aj pri precitlivelosti človeka na okolie, ktoré sa môže prejaviť formou alergií, stavmi telesného a emočného napätia a potláčajúcimi mechanizmami.

Nakoľko má oranžová vyložene pozitívne vyžarovanie, treba dbať na to, aby jej nadmerné použitie neviedlo k nervovému vypätiu. Ak sa jej žiarenie javí príliš intenzívnym, odporúča sa prikloniť sa v prípade oblečenia a bytových dekorácií k jemnejšej broskyňovej. K vyrovnaniu účinkov sa odporúča spojiť oranžovú so slabšou farbou, ktorá harmonizuje s oranžovou, napríklad so zelenou alebo s modrou.