Elektrosmog

Čo to vlastne je Elektrosmog?

 

Slovo „elektrosmog ” je odvodený z anglických výrazov „smoke ”(dym, výpar) a „fog ”(hmla), z čoho je “smog ”. Smog, ktorý je známy už dávnejšie, je chemická agresívna zmes pár, vplývajúca na ľudí a životné prostredie najmä počas trvania nebezpečnej koncentrácie chemických škodlivín v ovzduší. Škodlivé účinky elektrosmogu trvajú len počas pôsobenia elektromagnetických vĺn. Avšak ich následky môžu vážne poškodit ľudský organismus až do hĺbky DNA. V štúdiách o elektrosmogu je dokázaný jeho patogénny vplyv. Jednoznačne vytvára kyslé prostredie v ľudskom organizme. Argumenty proti tomuto novému vplyvu na životné prostredie sú založené na motte: „Keď sú nepriaznivé účinky elektromagnetických vĺn preukázateľné na elektronických zariadeniach, aké sú potom tieto účinky na citlivé a zraniteľné bytosti?”

 

Elektromagnetické polia sa delia na prirodzené a umelé. Prirodzené existovali skôr ako organický život na planéte Zem. Biosféra sa musela adaptovať na ich pôsobenie. Umelo vytvárané polia jednoznačne súvisia s vynálezom a používaním elektrickej energie. S pretechnizovaním a sofistikovaním nášho života stúpa aj intenzita biologických a fyzikálnych vplyvov elektromagnetického žiarenia, takže človek je čoraz viac vystavený účinkom umelých elektromagnetických polí rôznej intenzity. Kontroverzné diskusie o tom, do akej miery je elektromagnetické žiarenie pomocníkom alebo záškodníkom, sa vedú už niekoľko rokov.


Bez tohto žiarenia si nevieme predstaviť fungovanie rádia, televízie, mobilných telefónov, prácu lekárov, požiarníkov alebo polície. Na druhej strane sa veľký počet ľudí obáva, že rádiové vlny môžu zapríčiniť fyzickú nepohodu, poruchy spánku, alergie, srdcové a neurologické poruchy, zvýšenú citlivosť na počasie, rakovinu a genetické defekty. Elektromagnetický smog je možné rovnako chápať ako rušenie, ktoré znečistuje životné prostredie a môže ohrozovať ľudí, ktorí žijú v okruhu jeho pôsobenia. A my sme si do domov doniesli Wifi, notebooky, mobily a podobné zdroje elektrosmogu. Ale pozor! Tu sa nachádza biologické okno frekvenčných pasiem, potrebné pre správne fungovanie ľudského organizmu. Naše orgány komunikujú na určitých vlnových dľžkach, čo sa dá merať na našich meridianoch. Napríklad pokožka 3,5mHz alebo srdce 7,8Hz, pečeň 4,6Hz a podobne. Do toho biologického okna zasahuje elektrosmog, aj ked nepriamy. Vo vode totiž vysokofrekvenčne vlny ovplyvnuju frekvencie v biologickom pasme fungovania ludskeho organizmus. Čo dokazal vedecky vyskum Dr. Cyril Smith, Professor elektrofyziky, Salford Univerzita.

Kam nás vedie tento vývoj? 

 

 

 

Televizna relácia o elektrosmog - TV Markiza

 

Televízna relácia o elektrosmogu na TV JOJ.

 

 

Prednáška Vítězslav Jiřík Ústav epidemiologie a ochrany veřejného zdraví
Lékařská fakulta OU,Ostrava

Radiofrekvenční záření a nádory hlavy - prednáška kliknite TU:

 

Elektrosmog je pole elektromagnetických frekvencií, ktoré sú produkované elektrospotrebičmi, vedeniami napätia, mobilnými telefónmi, vysielačmi mobilných operátorov, rádiovými stanicami, mikrovlnnými stanicami.

 

Ešte pred pár generáciami bolo elektromagnetické pole v prírode pre človeka nezávadné. Bola len čistá príroda. Vývojom elektrického prúdu a všetkými s tým spojenými výrobkami, ktoré nám majú skvalitniť život, sa vytvoril v našom životnom prostredí chaos elektromagnetických vĺn.

 

Elektrosmog je neviditeľný, nieje ho počuť, a len niekoľko senzibilných ľudí ho dokážu vnímať. Vzniká tak ohrozenie nášho zdravia, ktoré by sme už nemali ignorovať.

 

Prečo je to škodlivé?

V ľudksom tele prebiehajú rôzne zložité bioreakcie, ktoré sú riadené veľmi jemnými elektrickými impulzmy, tak môže nastať interferencia s okolitým elektromagnetickým žiarením (elektrosmogom) a vývoj bunky alebo iné bioreakcie môžu byť chybne vykonané.

  • Bunková komunikácia v tele môže byť narušená. Toxické látky sa ťažšie odbúravajú z tela. Baktérie, vírusy, huby sa ľahšie rozmnožujú v tele.
  • Elektrosmog vytvára kyslé prostredie v tele, čo nieje žiadúce.
  • Elektrosmog v spálni može narušiť spánok aj spôsobiť migrénu.
  • Elektrosmog môže pôsobiť problémy s plodnosťou, impotenciou alebo frigiditu.

 

Časté symptómy elektrosmogu:

 

Telesné symtómy

  • nekludný spánok, nespavosť
  • pocit stálej únavy
  • tráviace problémy
  • nesústredenosť, bolesti hlavy
  • pichanie pri srdci
  • pískanie v ušiach - Tinnitus
  • vyražky, alergie
  • znížená imunita

 

Psychické symptómy

  • zvýšená podráždenosť
  • vnútorný nekľud
  • znížený výkon
  • vyčerpanosť


Kde všade je elektrosmog?

Každý druh elektriny vyrába elektrické, magnetické a elektromagnetické polia. Kvôli tomu nájdeme elektrosmog v domácnosti, v kancelárii, na pracoviskách, v aute, pri vedení vysokého napätia a tak ďalej.

 

Domáci prúd s vodičmi v stenách a všetkých pripojených elektrických prístrojoch vytvára veľké nízkofrekvenčné striedavé pole. Toto pole sa može rozširovať na kovy a vlhké stavebné materiály. Vedie to k tomu, že aj steny vyžarujú elektromagnetické pole. Elektrické pole nájdeme tam, kde káble vedú elektrinu, bez ohľadu na to, či sú spotrebiče alebo lampy zapnuté. Aj predlžovací kábel pod posteľou, vyžaruje elektrické pole počas vášho spánku.

 

 

Vysokofrekvenčné striedavé pole má vždy  vysielač, ktorý ich produkuje. Avšak nepotrebuje prijímač, aby pôsobil do prostredia. Vysielané signály vytvárajú vysokofrekvenčné striedavé pole, ktoré sa nedá vypnúť, a rozšíri sa cez steny.

 

So stále zvyšujúcim množstvom vysielačov pre rádiotelefónnu sieť a rozšírenie používaných frekvencií sa  čoskoro stane každé miesto narušené neprirodzenými vlnami.

 

Mobilné telefóny vysielajú pulzujúce vysokofrekvenčné signály a človek ich nosí všade so sebou.

 

Niet sa čo diviť, že ľudské telo má čo zápasiť s týmto chaosom. Aj my ľudia máme elektromagnetické pole, ktoré je adaptované miliony rokov na magnetické pole Zeme.

 

Keď sa dlhodobo nachádzame v poli, ktoré je oveľa vyššie ako to čo je prirodzené, môže to byť veľmi iritujúce, nakoľko to stojí našu energiu, aby to naše  telo dokázalo vyrovnať.

 

 


 

Významné zdroje neprirodzeného elektrožiarenia:

 

Vysokofrekvenčné pole

 

Nzkofrekvenčné pole

  • domáce prístroje (chladnička, práčka, vŕtačka, mixér a pod.)
  • zábavná technika (hifi veža, rádio budíček, dvd prehrávač, ...)
  • televízor
  • počítače a príslušné nástroje (tlačiareň, skener, reproduktory, modem, a pod.)
  • vedenie vysokého napätia (v domácnosti cez skrinku ističov, vonku v stožiaroch)
  • vo vlaku, električke, trolejbus
 

 

statické pole - batérie a akumulátory
 

 

 

 

 

 

 

Ako sa to prejaví?

Najcitlivejšie sú deti

Svojim častým plačom, či narušeným spánkom, nás upozorňujú, že niečo nieje v poriadku. Bolesti hlavy, pichanie pri srdci, či hučanie v ušiach, sú najčastejšie príznaky elektrosenzibility.

 

Deti rastú a majú vlhšie kosti ako dospelý. Tým pôsobí elektrosmog obsvlášť na deti. Nemali by sa vôbec  hrať s mobilnými telefónmi.

     

 

Spánok

Elektrosmog v spálňach je obzvlášť nebezpečný. Bolo dokázané, že produkcia hormonu Melatonin sa značne zredukuje (o 40% menej) pod vplyvom elektrosmogu. Je to hormon, ktorý napomáha uvolnenie v spánku a posilňuje imunitný systém. Cez deň sa premeí Melatonín na hormony štastia. Keď to chýba, niet sa čo čudovať, že ľudia sú neštastný a chorý.

 

 
 

Ako spoznám elektrosmog?

Tým, že elektrosmog nieje vidieť, treba byť bdelý a pozerať, kde je najbližší vysielač? Aké prístroje mám v dome/byte? Používam mikrovlnu?

 

 

Čo by ste doporučili ako zredukovať elektrosmog?

 

  • Ak môžete, zbavte sa mikrovlnky. Mikrovlny zničia výživnú hodnotu vašich potravín. Radšej ohrievať na sporáku.
  • Namiesto mobilného telefónu zaveďte si pevnú linku. Mobilné telefóny sú pohodlné. Cenu za to platíme svojím zdravím. Práve táto forma elektrožiarenia je obzvlášť nebezpečná pre človeka a zvieratá.

  • Použité káble namiesto bezdrôtového pripojenia, tiež vysielajú vysokofrekvenčné signály.
  • Zbavte spálnu elektických spotrebičov. Vytiahnite nočné lampy z elektriny. Vytiahnite elektrickú podložku na ohrievanie postelí zo zasuvky. Aj elektrické posuvné postele, by ste mali radšej vytiahnuť zo zásuvky.
  • Harmonizujte detský elektrický Babysitter. Práve elektrožiarenie može spôsobiť že Vaše babätko plače.
  • Na noc vypnite mobil. Zakryte televízor plachtou.

 

 

 

Výrobky, ktoré harmonizujú elektrosmog:

SWISS TESLA HARMONIZÉR

Naše životné prostredie môžeme efektívne harmonizovať pred nežiadúcim vplyvom elektrosmogu. SWISS TESLA HARMONIZER PLATNIČKY sú geniálnym vynálezom, ktorý vyrovnajú vlnový chaos.

Podľa individuálnej situácie môže byť potrebné viac alebo menej vyrovnať tietoy vplyvy. Čím silnejšie sú vo vašom prostredí symptómy elektrosensibility, tým dokonalejšie by ste ho mali harmonizovať.

 

Kvalita otestovaná IIREC

Certifikované v medzinárodnom inštitúte pre výskum na elektromagnetickú kompatibilitu.
Harmonizér Platnička veĺmi dobre vyrovnáva magnetické pole pri silnom narušení napríklad smartphone alebo geopatogénnych zónach.

 

Ako Vám slúži SWISS TESLA HARMONIZÉR platnička?

Človek potrebuje žiť v harmónií. Má na to právo.

  • Možno ešte nemáte žiadne symptómy elektrocitlivosti, ale chcete sa preventívne chrániť ? 
  • Možno ste elektrocitlivý a vadí vám to narušenie ?
  • Možno vaše telo už reagovalo na elektrosmog a chcete byť zdraví?

 

SWISS TESLA HARMONIZER PLATNIČKY

Smartphone s aplikáciami internetu, bluetooth, wifi, gps a podobne može vyžarovať výrazne viac elektrosmogu ako klasický mobil.

3,6cm samolepiace bunky pre smartphone a tablet

 

 

 


 

SWISS TESLA HARMONIZER na mobil jednoducho aplikujete na mobil prilepením

(aj pre Bluetooth, prenosné telefóny a pod.)


Na bežny klasický mobil stači 2cm nálepka na harmonizáciu.

Na pracoviskách je možné si chrániť biopole pred elektrosmogom. SWISS TESLA HARMONIZER prívesok vo veľkostiach 2,7 cm alebo 3,6 cm na nosenie pre osobnú ochranu na pracovisku, v školách, na cestách, do kočiku...

 

Šikovná platnička vo formáte kreditnej karty 8,5x5,5cm - vás chráni na cestách, pri práci na počítačoch, pri pozeraní televízora, ako osobný chránič do vrecka, do kapsy, pod vankuš, v aute a pod.

(pôsobenie cca.4m)

 

Veľká SWISS TESLA HARMONIZER Platnička 21 x 21cm v čiernej farbe, harmonizuje celé miestnosti (pôsobenie cca 8m).

Je možné zabudovať priamo do základov domu (do každého rohu) pre optimálnu stavebnú biológiu.

Doporučíme doma harmonizovať rozvodové skrinky.

Do spálne pod posteľ, kto má narušený spánok.

Do detskej izby, pre pokojnejšie a zdravšie deti.

 

 

 

Somavedic je výborné riešenie pre harmonizáciu domu a pracoviska.

Odstraňuje všetky nežiadúce vplyvy všetkých všetkých druhov geopatogénnych zón, vodných križovatiek, Curyho a Hartmannových pásov, čím poodporuje spustenie regeneračných procesov v tele človeka i zvierat v jeho okolí. Harmonizuje vzťahy v rodine, zlepšuje metabolizmus a spánok.

Čo je Somavedic...

Zakúpite TU:

Navštívte naš e-shop


www.arche.sk


Kontaktujte nás

0948 835 335

email: info@elektrosmog.sk

 

OBČANIA SA BÚRIA PROTI 5G BEZDRÔTOVÝM SIEŤAM, SÚ ICH OBAVY OPRÁVNENÉ?

Od  matejkotian 10. mája 2018


 

Mestská rada a miestne orgány v Spojených štátoch čelia protestom obyvateľov vystrašených z ďalšej generácie 5G bezdrôtovej komunikácie, ktorá sa, podľa všetkého, čoskoro rozšíri (a možno aj do vášho susedstva).

Obyvateľka kraja Montgomery, štát Maryland, sa informovala u tamojších úradníkov na verejnom stretnutí, ktoré sa konalo v okrese: „Prečo nemôže dôjsť k odbornému posudku a zistiť, aké skutočné riziká táto nová sieť so sebou prináša- a to najmä pre deti?“ [9].

Aké vlastne riziká nesie so sebou sieť 5G a ešte omnoho viac k tejto téme v nasledujúcich riadkoch.

Čo je to vlastne 5G?

Piata generácia bezdrôtových systémov 5G predstavuje novú sieť technológií navrhnutých tak, aby váš mobil a podobne aj ostatné bezdrôtové zariadenia fungovali ale že úplne že superrýchlo.

Podľa plánu je zavádzanie 5G siete naplánované na rok 2018 a od roku 2020 bude už aj pre komerčné použitie [2]. 5G má udajne podporovať minimálne 100 miliárd zariadení a jeho rýchlosť má narásť až 100-násobne oproti súčasnej 4G technológii (4G je už 10-krát rýchlejšia ako 3G).

Technológia 5G využíva nízke (0,6 GHz – 3,7 GHz), stredné (3,7 – 24 GHz) a vysoké frekvencie (24 GHz a vyššie). Vysoko-pásmové frekvencie sa do značnej miery skladajú z milimetrových vĺn (MMV), čo je vlastne elektromagnetické vlnenie s vlnovou dĺžkou v rozmedzí 1 – 10 milimetrov s frekvenciou v rozsahu od 30 do 300 GHz.

Zdravotné riziká technológie mobilných telefónov „za hranicami merania“

Mobilné telefóny vo svojej podstate fungujú na báze vysielania a prijímania rádiových frekvencií zo zabudovaných antén k najbližšiemu vysielaču.

Tisícky nezávislých štúdií spájajú vystavenie sa radiácii z rádio-frekvencií, ktoré vysielajú mobilné telefóny, s množstvom veľmi závažných chorôb, akými sú napríklad rakovina [3], neplodnosť [4], kardiovaskulárne ochorenia [5], poruchy pri narodení [6], problémy s pamäťou [7], poruchy spánku [7] a ďalšie.

S technológiou 5G prichádza aj väčšie riziko vystavenia sa radiácii RF

Tieto milimetrové vlny (MMV-y), ktoré využíva sieť 5G, dokážu prenášať ohromné množstvá dát v priebehu veľmi krátkeho času. Ale, žiaľ, len na krátke vzdialenosti. Ďalším problémom je, že pri prechode pevnými materiálmi dochádza k problémom s prenosom signálu.

To znamená, že budú nevyhnutné masívne prenosy MMV.

Bude nevyhnutné vystavať množstvo nových antén. Pri celoplošnom pokrytí bude stačiť jedna anténa na 10 až 12  domov. To však ale platí v mestských podmienkach.

Očakáva sa tiež masívne využívanie technológie MIMO (mnohonásobný input – mnohonásobný output). Technológia MIMO je bezdrôtový systém, ktorá využíva dvojicu Wi-Fi antén, pretože dokáže vysielať a prijímať viacero dát naraz a to s dvojnásobnou rýchlosťou. Niektoré zo 4G staníc využívajú aj technológiu MIMO. Štandardné MIMO pozostáva zo 4 antén. MIMO pre 5G bude mať zhruba 100 antén na jednej vysielacej veži – to je šialene veľa!

Zvýšenie prenosu povedie ku zvýšenej kapacite, takže automaticky dôjde aj k zvýšeniu úrovne elektromagnetickej radiácie. Na základe toho, čo už vieme o rádiových frekvenciách, sú obavy zo zavádzania 5G sietí na mieste, keďže vystavenie sa zvýšenému množstvu EM radiácie zvýši aj ohrozenie ľudského zdravia.

Už v niekoľkých štúdiách sa uviedlo, že MMV frekvencie, ktoré využíva 5G technológia, majú škodlivé účinky na zdravie.

Škodlivé vplyvy na ľudskú pokožku

Jedna izraelská štúdia [8] pod vedením doktora Yuri D. Feldmana zistila, že ľudský pot sa správa ako vodič, ako rad drobných, špirálovitých antén, keď je vystavený vplyvu MMV. Ich zistenia poukazujú na to, že ľudská pokožka nielenže absorbuje, ale dokonca aj zosilňuje radiáciu z MMV sietí.

Štúdia [9] uskutočnená s cieľom vyhodnotiť pôsobenie a vplyv MMV (60GHz) na ľudské telo odhalila, že „viac ako 90% prenesenej energie (z MMV) sa absorbuje pokožkou a jej vrstvami.“

Pôsobenie MMV na kožu je pravdepodobne to najväčšie riziko, ktoré tieto nové vlnové dĺžky produkované 5G technológiou predstavujú.

Možno sa práve pozeráme na možného pôvodcu nárastu zvýšenia kožných chorôb a rakovín v nastávajúcich rokoch v oblastiach, kde bude zavedená technológia 5G.

Vážne vplyvy na imunitný systém

V roku 2002 uskutočnili Rusi štúdiu [10] a skúmali, aké bude mať účinky vysoko-frekvenčná elektromagnetická radiácia (42GHz) na krv v zdravých myšiach a zistili, že bunečná aktivita v imunitnom systéme ako sú neutrofily sa drasticky znížila (až o 50%).

Prišli teda k záveru, že „vystavenie celého tela zdravých myší nízko-frekvenčnému EHF EMR  (extrémne vysokofrekvenčné elektromagnetické žiarenie) má vážny vplyv na znaky nešpecifikovanej imunity.“

Škodia aj srdcu

Výsledky štúdie z roku 1992 [11] poukázali na to, že frekvencie v rozsahu 53 – 78 GHz pôsobia na variabilitu srdcového tepu (ako indikátor stresu) u potkanov. Rusi zas vo svojej štúdii [12] experimentovali so žabami, kedy zistili, že vystavenie sa MMV vlnám, má až abnormálny vplyv na pravidelnosť srdcového tepu (arytmia).

Nebezpečenstvo číha aj na oči

V roku 1994 [12] uskutočnili Poliaci štúdiu, aby vyhodnotili vplyv milimetrovej radiácie na prenos svetla cez šošovku oka. Ukázalo sa, že MMV radiácia na nízkej úrovni spôsobuje u potkanov nepriehľadnosť šošoviek, čo súvisí s rozvojom šedého zákalu.

Na základe japonského experimentu [13], ktorý mal preskúmať potenciál vystavenia milimetrovému vlneniu s frekvenciou 60 GHz, sa prišlo na to, že 60 GHz „antény vysielajúce vlnové dĺžky o šírke 1 mm môžu spôsobiť tepelné zranenia rôznych typov a úrovní. Tepelné účinky indukované milimetrovými vlnami dokážu zjavne preniknúť aj pod povrch oka.“

180 vedcov a doktorov sa dovoláva moratória

Obavy prevládajú aj medzi vedcami. Viac ako 180 vedcov a doktorov z 35 rôznych krajín [14] doporučuje dočasný odklad zavádzania 5G technológie, kým nebudú jej potenciálne riziká ovplyvňujúce ľudské zdravie a životné prostredie podrobne vyhodnotené vedcami, ktorí sú nezávislí a nepracujú pre telekomunikácie.

Aké sú reálne riziká technológie 5G?

Krátka odpoveď: ešte presne nevieme! Ale štúdie, ktoré máme, vzbudzujú oprávnené obavy.

Zdravotné riziká väčšiny skúmaných 3G CMDA technológií (ukázali príčinu radu škodlivých zdravotných vplyvov) neboli ešte riadne prešetrené, a napriek tomu už prijímame a zavádzame ďalšiu potenciálne nebezpečnú technológiu.

Nemyslíte si, žeby sme najprv mali plne zvážiť zdravotné riziká súvisiace s 5G technológiou pred tým, ako ju začneme hromadne inštalovať?

Nezabúdajme na to, že alternatívy k bezdrôtovej technológii sú už dostupné. Fiber Optic Broadband Technology je prijateľná a bezpečná náhrada. Pevne verím, že k technologickému rozvoju môže dôjsť aj bez ohrozenia zdravia širokej verejnosti.


ODKAZY

1. RandyAlfred. April 3, 1973: Motorola Calls AT&T … by Cell | WIRED [Internet]. 2008 [cited 2018 Mar 19]. Available 2018 Mar 19, from https://www.wired.com/2008/04/dayintech-0403/

2. International Telecommunications Union. ITU towards “IMT for 2020 and beyond” [Internet]. www.itu.int. 2016 [cited 2018 Mar 19]. p. 1–7. Available 2018 Mar 19, from https://www.itu.int/en/ITU-R/study-groups/rsg5/rwp5d/imt-2020/Pages/default.aspx

3. Baan R, Grosse Y, Lauby-Secretan B, El Ghissassi F, Bouvard V, Benbrahim-Tallaa L, Guha N, Islami F, Galichet L, Straif K. Carcinogenicity of radiofrequency electromagnetic fields. Lancet Oncol [Internet]. 2011; 12: 624–6. doi: 10.1016/S1470-2045(11)70147-4.

4. Naziroǧlu M, Yüksel M, Köse SA, Özkaya MO. Recent reports of Wi-Fi and mobile phone-induced radiation on oxidative stress and reproductive signaling pathways in females and males [Internet]. Journal of Membrane Biology. 2013 [cited 2017 Dec 25]. p. 869–75. doi: 10.1007/s00232-013-9597-9.

5. Hayes DL, Wang PJ, Reynolds DW, Estes M, Griffith JL, Steffens RA, Carlo GL, Findlay GK, Johnson CM. Interference with cardiac pacemakers by cellular telephones. N Engl J Med [Internet]. Massachusetts Medical Society; 1997 [cited 2018 Feb 5]; 336: 1473–9. doi: 10.1056/NEJM199705223362101.

6. Divan HA, Kheifets L, Obel C, Olsen J. Prenatal and postnatal exposure to cell phone use and behavioral problems in children. Epidemiology [Internet]. 2008 [cited 2017 Dec 27]; 19: 523–9. doi: 10.1097/EDE.0b013e318175dd47.

7. Hutter HP, Moshammer H, Wallner P, Kundi M. Subjective symptoms, sleeping problems, and cognitive performance in subjects living near mobile phone base stations. Occup Environ Med [Internet]. BMJ Publishing Group Ltd; 2006 [cited 2018 Feb 5]; 63: 307–13. doi: 10.1136/oem.2005.020784.

8. Feldman Y, Puzenko A, Ben Ishai P, Caduff A, Agranat AJ. Human Skin as Arrays of Helical Antennas in the Millimeter and Submillimeter Wave Range. Phys Rev Lett [Internet]. 2008 [cited 2018 Mar 19]; 100: 128102. doi: 10.1103/PhysRevLett.100.128102.

9. RyanBarwick. Residents worried about small cell safety have been waiting years for federal guidance | Center for Public Integrity www.publicintegrity.org [Internet]. 2018 [cited 2018 Mar 19]. Available 2018 Mar 19, from https://www.publicintegrity.org/2018/03/02/21502/residents-worried-about-small-cell-safety-have-been-waiting-years-federal-guidance

10. Kolomytseva MP, Gapeev AB, Sadovnikov VB, Chemeris NK. Suppression of nonspecific resistance of the body under the effect of extremely high frequency electromagnetic radiation of low intensity. Biofizika [Internet]. 2002 [cited 2018 Mar 19]; 47: 71–7. Available from http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11855293

11. Potekhina IL, Akoev GN, Enin LD, Oleĭner VD. The effect of low-intensity millimeter-range electromagnetic radiation on the cardiovascular system of the white rat]. Fiziol Zh SSSR Im I M Sechenova [Internet]. 1992 [cited 2018 Mar 19]; 78: 35–41. Available from http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1330714

12. Chernyakov, GM and Korochkin, VL and Babenko, AP and Bigdai E. Reactions of biological systems of various complexity to the action of low-level EHF radiationNo Title. Millim Waves Med Biol. 1989; 1: 141–167.

13. Kojima M, Hanazawa M, Yamashiro Y, Sasaki H, Watanabe S, Taki M, Suzuki Y, Hirata A, Kamimura Y, Sasaki K. ACUTE OCULAR INJURIES CAUSED BY 60-GHZ MILLIMETER-WAVE EXPOSURE. Health Phys [Internet]. 2009 [cited 2018 Mar 19]; 97: 212–8. doi: 10.1097/HP.0b013e3181abaa57.

14. 180scientists. Scientists warn of potential serious health effects of 5G [Internet]. [cited 2018 Feb 2]. Available 2018 Feb 2, from https://drive.google.com/file/d/0B14R6QNkmaXuelFrNWRQcThNV0U/view

http://www.niejetotak.sk/obcania-sa-buria-proti-5g-bezdrotovym-sietam-su-ich-obavy-opravnene/

 

 

 

Január/Február 2018

Viedenska lekárska komora poskytuje obyvatelstvu lekársky názor na možne negativne učinky mobilnych telefónov. Skupina Pomocníkov Zeme preložila tieto doporučenia do slovenčiny a lekárska komora Vieden ich spristupni verejnosti na stranke viedenskej lekárskej komory. TU

Toto doporučenie navrhujeme lekárom zavesiť do čakarni, aby si to ľudia mohli prečitať.

Doporučime lekárom aby zaviedli preventívne opatrenia.

 

Žiarivé informácie plagat